Admitted applicants for the academic year 2016/2017
Admission Letters can be picked from the Academic Registrar’s office starting Thursday 16th June 2016.

Want to enroll? Learm more

Bachelor of Business Administration    
S/N Name Course Admission No.
1 Kalemera David BBA A016/BBA/U001
2 Kimara Ivan BBA A016/BBA/U002
3 Ladu Hillary BBA A016/BBA/U003
4 Loro Ronald BBA A016/BBA/U004
5 Mafabi Joel Lulaba BBA A016/BBA/U005
6 Musimenta Lealiah BBA A016/BBA/U006
7 Mutonyi Sylivia BBA A016/BBA/U007
8 Neumbe Veronica BBA A016/BBA/U008
Bachelor of Science in Information Technology  
S/N Name Course Admission No.
1 Lodoka Thomas Francis BScIT A016/BSCIT/U001
2 Omelson Ochure Charles BScIT A016/BSCIT/U002
3 Omondi Elvis BScIT A016/BSCIT/U003
Bachelor of Science in Media Technology    
S/N Name Course Admission No.
1 Aaca Dorothy BScMT A016/BSCMT/U001
2 Acire Isaac BScMT A016/BSCMT/U002
3 Bikala Milton BScMT A016/BSCMT/U003
4 Mbabazi Jesca BScMT A016/BSCMT/U004
5 Murungi Rinah BScMT A016/BSCMT/U005
6 Nambozo Ketty BScMT A016/BSCMT/U006
7 Namukwalya Moreen BScMT  A016/BSCMT/U007
8 Namuwenge Phionah BScMT A016/BSCMT/U008
9 Neumbe Mirriam BScMT A016/BSCMT/U009
10 Oguti Benard BScMT A016/BSCMT/U010
11 Okiria Nicholas Omoit BScMT A016/BSCMT/U011
12 Rutabingwa Boris BScMT A016/BSCMT/U012
Bachelor of Christian Ministry    
S/N Name Course Admission No.
1 Baluku Monday Nelson BCM A016/BCM/U001
Bachelor of Arts in Education    
S/N Name Course Admission No.
1 Adongo Agnes BAED A016/BAED/U001
2 Kabiito Victoria BAED A016/BAED/U002
3 Manake Annet BAED A016/BAED/U003
4 Mudondo Ziporah BAED A016/BAED/U004
5 Sangal Robert BAED A016/BAED/U005
Diploma of Information Technology    
S/N Name Course Admission No.
1 Benard Wanendeya DIT A016/DIT/U001
2 Muzaki Comfati DIT A016/DIT/U002
3 Namagero Racheal DIT A016/DIT/U003
Diploma of Media Technology    
S/N Name Course Admission No.
1 Akol Elizabeth  DMT  A016/DMT/U001
2 Kirya Charles  DMT  A016/DMT/U002
3 kisakye Babra Ruth  DMT  A016/DMT/U003
4 Mulabbi Peter  DMT  A016/DMT/U004
5 Nagwere Misi  DMT  A016/DMT/U005
6 Nakiza Esther  DMT  A016/DMT/U006
7 Namweru Lydia  DMT  A016/DMT/U007
8 Natoka Noah  DMT  A016/DMT/U008
Diploma of Education    
S/N Name Course Admission No.
1 Andruga Peter Alfred DED A016/DED/U001
2 Mangongo Martin DED A016/DED/U002
3 Namukuta Agali DED A016/DED/U003
4 Otukol Francis DED A016/DED/U004
5 Wanambwa Dison DED A016/DED/U005
6 Wandulu Abraham DED A016/DED/U006
7 Woniala Joel DED A016/DED/U007

Want to enroll? Learm more